“TÖKEZLEMEMİZİ BEKLEYENLERE EN İYİ CEVAP İNANCIMIZ VE KARARLILIĞIMIZDIR”
 

“NATO'nun Norveç'te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın da isminin ‘düşman taraf' olarak gösterilmesi Türkiye’nin 15 Temmuz sürecinin tehdidinin bir devamı niteliğinde halen daha tehlike altında bulunduğunu gözler önüne sermiştir. Böylesine bir girişim açıkça Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti'ni aşağılamadan öte düşmanlığın bir göstergesidir ve bu skandal sıradan bir özürle geçiştirilebilecek hadise değildir.
Şu unutulmamalıdır ki Türkiye, NATO'nun saygın ve güçlü bir üyesi,  kahraman askeriyle bölge ve uluslararası platformlarda dünya barışına büyük katkılar sağlamış bir ülkedir. Uluslararası bir takım güçlerin, güçlenen, gelişen, kalkınan Türkiye'den, her türlü olumsuzluğa rağmen yatırım yapan Türkiye'den ve ekonomik göstergeleri her türlü olumsuz baskıya rağmen bozulmayan bir İslam ülkesi Türkiye'den rahatsız oldukları şüphesizdir.
15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye’nin bölgesinde bileğini bükmek, sırtını yere getirmek için hava koklayan, fırsat kollayan, zemin yoklayan pek çok husumet ve musibet odağı, bu sefer de sinsi planını Atatürk ve Cumhurbaşkanımız üzerinden sergilemeye çalışmıştır. Aslında sergilenen tavır tamamıyla İslam düşmanlığına yöneliktir. Türk milleti tehdidin boyutunu görmektedir. Tehlikenin büyüklüğünü ferasetiyle sezmektedir ve bu sapkınlıklara asla müsaade etmeyecektir.
Bu coğrafyada Türkiye’nin arkasından iş çevirenler, uluslararası arenada terör örgütlerini açık ya da gizli destekleyenler, ince işçilikle ülkeler arasında nifak tohumu ekenler insanlık vicdanında her zaman mahcup ve mahkûm olacaklardır. Tökezlememizi bekleyen, irademize pranga vurmaya çalışan odaklara rağmen millet olma bilincini yitirmeyen Türkiye, yoluna yine milletinden aldığı güçle, kararlılığı ve inancıyla devam edecektir.”

Saygılarımla,
   İsa GÖK
Genel Başkan