Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök:
“TÜRKİYE KUZU DEVLET OLMAYACAK”
Türkiye’yi 15 Temmuz işgal girişimi ile ele geçiremeyen güçler, kuyruk acısını başka yollardan çıkartmaya çalışmaktadırlar. Tükenmişliğin, çaresizliğin hazımsızlığıyla çöküşe sürüklenen ve bunuiçlerine sindiremeyen Hollanda ve Almanya,Türkiye karşıtlığı tutumlarıyla kendilerini açığa çıkarmışlardır.
Yıllardan bu yana Türkiye'ye sözde demokrasi dersi vermeye kalkan Avrupa'nın bugünlerde içine düştüğü hal, özellikle Avrupa sevdalısı çevreler nazarınca ibretle seyredilmeli ve değerlendirilmelidir. Son birkaç gündür Hollanda’dayaşananlar tamamen İslamafobik bir gelişmenin tezahürüdür. Son yaşananlarla Batı, gerçek yüzünü bir kez daha açık ve net bir şekilde sergilemiş, maskesini düşürmüştür. “Teröre karşı savaş” neredeyse “İslam'a karşı savaşa” dönüştürülmeye çalışılmaktadır.Sözde Uluslararası Adalet Divanı’nın bulunduğu yer olan Hollanda, Afrikalılara yaptığı barbarlığı gurbetçilerimize atlarla, köpeklerle saldırarak yapmıştır. Dünya, Hollanda’nın adını zatenSrebrenica'da 8 binin üzerinde Müslüman Boşnak askerinin Sırplara katlettiren ülke olarak tescillemiştir.
Şimdiye kadar Türkiye karşıtı hangi çevre ve terör örgütü varsa hepsine kucak açıp, kol kanat geren ve propaganda faaliyetlerine sözde "insan hakları ve demokrasi" kılıfı altında destek ve onay veren Avrupa ülkelerinin, sıra Türkiye'nin kendi gündemini ilgilendiren bir referandum meselesine gelince ikircikli ve Türkiye karşıtı bir tutum takınmasının ne anlama geldiği ortadadır.Türkiye, artık kuzu ülke değildir ve olmayacaktır.
Bir zamanların “uydu devleti” diye nitelendirilen Türkiye'den, bugünün sesini ve sözünü yükselten bir Türkiye'ye geçişi kabullenebilmenin hazımsızlığının bir tezahürü olarak Hollanda’da gelişen olaylar utanç vericidir. Hollanda şunu unutmamalıdır ki Türkiye, Avrupa'nın geleceğini karartan, özgürlük ve insan hakları alanlarını daraltan iç sorunları ile yüzleşebilmesinin turnusol kağıdıdır. Fazla söze gerek yoktur. Demokrasi dersi almak isteyenler Türkiye’ye bakmalıdırlar.Konu bir özürle geçiştirilmemelidir. Yapılması gereken, en kısa zamanda ırki ve mezhepsel yaklaşım sergileyerek Türkiye’yi aşağılamaya, küçük düşürmeye çalışan Hollanda’ya bu çirkefliğinin bedelini en ağır şekilde ödettirmektir.
 
Saygılarımla,
İsa GÖK
Genel Başkan