Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök’den “Darbeciler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmediler. Bu yapılması gereken ilk şey…” diye konuşan İngiliz Gazeteciye tepki…
Gök.
“TÜRKİYE ARTIK ONLARIN İSTEDİĞİ YAT KALK MANGASI GİBİ OLMAYACAK”
Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup FETÖ üyesinin Türkiye'nin anayasal düzenine, halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanına ve hükümetine karşı gerçekleştirdikleri darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasından haz duyan kendini bilmez bir İngiliz gazetecisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve medya kuruluşlarına yönelik söylemlerini nefretle kınadıklarını söyledi.
Türkiye'de gerek halkın gerekse muhalefet partilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının demokratik değerlere ve hukukun üstünlüğüne gösterdikleri ortak destek ve dayanışmanın İngiltere dahil bir çok Avrupa ülkesine örnek olacağınadikkat çekenGök, İngiliz SkyTV  eski Dış Politika Editörü Tim Marshall ‘ın “Darbeciler iki büyük hata yaptılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmediler. Bu yapılması gereken ilk şey. Bunu savunmuyorum ama darbenin ilk kuralı, ülkenin liderini öldürmek ya da yakalamaktır. İkinci kural ise medyayı kapatmaktır. TRT’ye gittiler. NTV, CNN Türk yayındaydı, sosyal medyayı kapatmadılar.” yönündeki açıklamalarına sert tepki gösterdi.
Gök şunları söyledi: “Artık onların istediği gibi bir Türkiye yok karşılarında. Artık Yat kalk mangası gibi Türkiye’nin önlerinde diz çökeceklerini sananlar bundan sonra büyük hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Acaba aynı darbe bu meczup gazetecinin kendi ülkesinde yapılsaydı kendi Meclisine bomba atılıp, kendi vatandaşına, Başbakanına kurşun sıkılsaydıaynı temennilerde bulunabilecek miydi? Ağzı salyayla dolu bu gazeteci bozuntusuna en büyük cevabı Kökleri Anadolu’da, Geleceği Demokrasi’de olan Büyük Türk Milleti 15 Temmuz gecesi meydanlarda vermiştir. Busınav, Türkiye’ye nefret besleyen, Türkiye içiresinde çıkacak iç kargaşa ortamından nemalanmak isteyen tüm haçlı zihniyetine karşı verilmiş en ciddi sınavdır. Bundan tüm ülkeler ders çıkarmalıdır. Artık Türkiye’nin, ne masa oyunlarıyla, ne de tankla, uçakla, tüfekle çökertilebileceğini beyinlerine kazımalarının zamanı gelmiştir”.