ŞEKER-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN AKADEMİSYENLERİN HAZIRLADIĞI BİLDİRİYE YÖNELİK 16.01.2016 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASIDIR
“TÜRK HALKI VE TARİH İHANET EDENLERİ AFFETMEYECEK”
Türkiye, son günlerde içeriden ve dışarıdan gerek söylem, gerekse eylemlerle bir iç savaş ortamına çekilmek istenmektedir.
Sözde barış çağrısı adı altında bir gurup Akademisyenin imzaladığı ve kamuoyuna deklare ettiği terör örgütlerini yüreklendiren, Türkiye Cumhuriyeti Devletini açıkça suçlu ilan eden ve bütünüyle açık hedef haline getiren gaflet niteliğindeki bildiri, kundaktaki bebeklerin, henüz okul çağına gelmemiş çocukların, güvenlik güçlerimizin ve masum insanlarımızın azmettiricilerinin, işbirlikçileriyle ortaklaşa cinayetinin en büyük delilidir.
Ülkemizin tarihi ve kültürel bağlarından kopuk, amacı sadece askerle, polisle çatışmak, haince döşenen bombalı tuzaklarla hedef gözetmeden insanları katletmek, camileri, okulları, hastahaneleri yakıp yıkmak ve üstelik kendi halkını canlı kalkan olarak kullanan bir terör örgütü ve onlara destek veren siyasi uzantıları gibi kendilerini akademisyen olarak ilan edenlerin foyaları bu bildiri ile net bir şekilde ortalığa saçılmıştır. Tüm bu olup bitenler en aşikar biçimde gözler önünde iken, bu kadar akıl ve izandan uzak, böylesine bir açıklamayı yapanların akademisyen olarak tanımlanması bile gerçeğe ve bilime hakarettir. Bu şekilde akılları işlerinde değil de, kafaları başka yerde olanların ülkeye yararı olmayacağı gibi bundan sonra da yetiştirecekleri nesillere verecekleri bir şeyleri yoktur.
Terör örgütü ve yandaşları başta Kürt vatandaşlarımız olmak bölgedeki tüm halka karşı işlediği bu katliam, uyguladığı bilinçli sürgün ve kıyım politikasından derhal vazgeçmelidir. Dış güçlerin kirli paylaşım amaçlarına taşeron olarak hizmet etmeyi terketmelidir. Türkiye’nin milli çıkar ve bekasının hiçbir surette birilerinin keyfine göre terör örgütlerinin eline bırakılmayacağı akıllara iyice yerleştirilmelidir.
Bu sıkıntılı süreçte TBMM’nin, muhalefet partilerinin, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve toplumun tüm kesimlerinin terörle mücadeleye tam destek vermesi, hızlı, etkili ve kalıcı politikaları hayata geçirmesi gerekmektedir. Şeker-İş Sendikası olarak sözde akademisyenlerin “Barışa Çağrı” adı altında, aslında vahşi terör örgütünün ve ona destek verenlerin uyguladığı “hendekli teröre” onay ve destek veren karalama kampanyasını şiddetle reddediyoruz.
Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin, bölünmezliğinin önünde hiç bir şey yoktur. Türk halkı ve tarih, ihanet edenleri asla affetmeyecek, unutmayacaktır.
              Saygılarımla,
                  İsa GÖK
             Genel Başkan