TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJIDIR
Büyük Türk Milletinin ayak yalın baş açık, dişi tırnağında emeğinin karşılığında kazanılmış zaferlerinin nişanı, bu uğurda verilmiş mücadelelerin ve yapılan fedakarlıkların izlerini nesiller boyunca taşıyarak günümüze ulaştırmanın mutluluğuyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını idrak etmekteyiz.
Ulusumuzun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasında itici güç olmasının yanında Cumhuriyet, ulus-devlet, üniter-devlet ve laik-devlet nitelikleriyle ulusal birlik içinde huzurun ve mutluluğun da güvencesidir. Bu nedenle, Cumhuriyetin anlamını kavrayanlar onu yaşatmak için çalışmayı, en kutsal görev sayarlar. Tarihin en zor dönemlerinde nice fırtınalarla baş eden büyük milletimiz; bugün içerisinde bulunduğu badireleri atlatacak, ülkemizin üzerine adeta bir kabus gibi çöken kara bulutları dağıtacak güçtedir. Şüphesiz ki Devletimiz, barışın ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterecek, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirecektir. Bu bağlamda Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam ettirmek en büyük vazifemizdir.
Tüm farklılıklarıyla, zenginlikleriyle ve değerleriyle bir bütün olan ülkemizde herkes eşit haklara sahip, gelecek korkusu olmadan, insan gibi yaşama ve kendini geliştirme hakkına sahiptir. Bu manada, yeni dönemde, devletle milletin kucaklaşmasının kurumsallaştırıldığı sağlam adımlar atılması birinci öncelik olmalıdır. Bu yönde atılacak adımlar ve bu adımların dercedildiği sivil bir anayasa ile bugünkü demokratik kazanımların kalıcılığı ve milli iradenin etkinliği de sağlanmış olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmet ve minnet duygularıyla anarken, Büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
        Saygılarımla,
            İsa GÖK
       Genel Başkan