“TÜRKİYE İÇ ÇATIŞMA ORTAMINA ÇEKİLMEK İSTENİYOR”
 
 
“Ankara Tren Garı önünde yaşanan ve son belirlemelere göre 97 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 246 vatandaşımızın da yaralandığı, tarihe ‘Kanlı Cumartesi’ adıyla geçen saldırıyı büyük üzüntü ile karşıladım. Temennimiz, ölü sayısının artmaması yönündedir.
 
Artık sözün anlamını kaybettiği günlere gelinmiştir. Terör saldırıları tahammül sınırlarını ve hazmetme ölçülerini çoktan aşmış durumdadır. Güçlü Türkiye hedefi, her dönemde küresel güçleri ve onların yerli işbirlikçilerini rahatsız etmiş, bu rahatsızlık, terör eylemleri, provakasyon faaliyetleri ve sosyo-kültürel alana yönelik çatışma/kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir. Türk milleti kardeşlikle geçen asırlar içinde sabırla kaynaşmış büyük ve anıtlaşmış beşeri bir cevherin adı olarak doğulusu batılısı, güneylisi kuzeylisi Türk milletinin özü, cüzü, feda edilemeyecek birer parçası olarak örnek bir millet olmuştur. Maalesef ki birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde kökleri tarihimize dayanan bin yıllık bu kardeşliğimize etnik fitneyle nifak sokulmak, ülkemizin huzur ve refahını baltalamak ve bir iç çatışma çıkarmak yoluyla Türkiye, kalpgahından vurulmak istenmektedir. İnsanlıktan nasibini almamış kiralık taşeron katiller, Milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmaya çalışmaktadırlar. Ancak Milletimiz, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğunu en vakur şekilde gösterecek güce sahiptir.
Budüşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen Ankara Tren Garı önündeki bu cani ve insanlık dışı saldırıyı kınıyor, patlamada hayatını kaybeden insanlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Acılı ailelere de sabır ve metanet temenni ediyorum. Türkiye’nin başı sağolsun. ” 
 
 
Saygılarımla
   İsa GÖK
Genel Başkan