“TÜRKİYE’DE YENİ BİR ÇATIŞMA ORTAMI YARATILMAK İSTENİYOR”
 
Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde meydana gelen terör saldırısında ilk belirlemelere göre 27 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve akabinde yaralı sayısının 100’ün üzerinde olması bizleri derinden üzmüştür.
Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiği son günlerde gerçekleştirilen bu menfur saldırı ile bir kez daha demokrasi hedef alınmıştır. Karanlık eller tarafından ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü hedef alan, huzur ortamına kasteden bu tür saldırılarla Türkiye’de yeni bir sosyal çatışma ortamı yaratılmak istenmektedir. Ülkemizi bu tür saldırılarla farklı bir mecraya sürüklemek isteyenlere karşı herkesin kenetlenmesi ve sağduyuyu elden bırakmaması gerekmektedir. Hiş şüphe yok ki Devletimiz bu tür alçak saldırılara karşı güçlü olduğu gibi sorumluları en kısa zamanda ortaya çıkartacaktır.
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bu saldırıda temennimiz, can kayıplarının artmaması yönündedir. Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.
 
Saygılarımla,
   İsa GÖK
Genel Başkan