Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök:
“TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLARIM”
Sevginin ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar, aynı zamanda kırgınlıkları dargınlıkları aşarak bütünleşmenin sağlandığı özel günlerdir. Cenab-ı Allah, bizlere yeniden bir Ramazan Bayramı yaşamayı nasip etmiştir.
Bayramlar aynı zamanda, yaşlılarımızın, kimsesizlerimizin, çocuklarımızın yüzlerini güldürmek ve gönüllerini almak için bir fırsat niteliği taşımaktadır. Umutların yeşerdiği, iyilik ve güzelliklerin filizlendiği böylesine istisna bir zaman diliminde, ortak değerlerimizi pekiştirme ve güçlendirme fırsatını da yakalamaktayız.
Toplumsal barış, uzlaşma ve dayanışma içinde sorunlarımızı çözmemize vesile olan bayram zamanında, milli ve temel değerlerimize yürekten bağlı bir şekilde hareket etmek gerekliliği bulunmaktadır.  Özetle, böylesine manevi bir havayı teneffüs ettiğimiz bir zamanda her türlü insani ve ahlaki değeri en üst seviyede sergilemeliyiz.
Başka bir deyişle, en coşkulu kutlama zamanı diye nitelendireceğimiz Ramazan Bayramı, kederlerin paylaşılarak azaltılacağı, mutluluk halkasında insanların buluşacağı, toplumun tüm bireyleri tarafından neşe ve huzurla idrak edeceğimiz özel günlerdir.
Sevgi ve saygının perçinlendiği bugünlerde dünyanın neresinde olursa olsun darlık çeken, zulüm gören tüm Müslüman kardeşlerimizin de en kısa zaman zarfında bulundukları güçlüklerden kurtulmaları ise en büyük temennimizdir.
Bu vesile ile, başta milletimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, daha nicelerine ulaşabilmeyi de yüce Allah’tan dileriz.
Saygılarımla…
                                              
 
                              İsa GÖK
                          Genel Başkan