Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök:
“TRAFİK TERÖRÜNÜN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN TAM BİR SEFERBERLİĞE İHTİYAÇ VAR”
Manisa’nın Gölmarmara İlçesi’nde tarım işçilerini taşıyan kamyonun bir tırla çarpışması sonucu 15 tarım işçimizin yaşamını yitirdiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Sözkonusu kazada iki işçinin de yaralı olduğu bilgisine ulaşılmıştır.
Türkiye’de son 12 yılda trafik kazalarında yaşamanı yitirenlerin sayısının 50 binin üstünde olduğu ifade edilmektedir. İhmal ve dikkatsizlik yüzünden sayısı her geçen gün artan kazalar, bizlere yeni sorumluluklar yüklemektedir. Maalesef bu konuda alınan tedbirlere rağmen her gün bir yenisine tanıklık ettiğimiz kazaların özellikle eğitim eksikliğinden kaynaklandığı vurgulanmaktadır. Bizlere göre de çözüm yollarının en önemli ayaklarından biri eğitimdir.
Öte yandan, resmi ya da özel ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla trafik konusunda tam bir seferberliğe ihtiyaç duyulduğu gözlenmektedir.
Son yaşanan olay, idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle üzüntümüzü daha da derinleştirmiştir. Bu kazaların son bulmasını temenni ederken, elim olayda yaşamını yitiren tüm işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı olan diğer işçi kardeşlerimize de acil şifalar dileriz.
 
 
 
                                   İsa GÖK
                               Genel Başkan