ŞEKER-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 15 MAYIS 2015 TARİHLİ MİRAÇ KANDİLİ MESAJIDIR
 
Miraç Kandili,  alemlere örnek gösterilen başta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma zamanıdır.
Bu gecede, tüm çekişmelerin bir kenara bırakılması, kin ve kırgınlıkların unutulması gerekmektedir. Gerek ülkemizdeki gerekse de din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın değişik coğrafyalardaki hüzün ve acılarının tekerrür etmemesi Miraç mucizesinin iyi anlaşılmasına bağlıdır. Öte yandan gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve huzur ortamının kurulması için dua etmeliyiz.
Böylesine mübarek bir geceye erişmenin mutluluğu ile bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınma şansını yakalayabiliriz. Kandillerin milletin manevi dünyasının şekillenmesinde çok özel bir yere sahip olduğunu da unutmamalıyız. Komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran kandiller, insanların ruh dünyasına, anlam ve gönül dünyasına da ışık tutarlar. Mübarek Üç Ayların içinde yer alan Miraç Kandili de bu anlamda, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacaktır. Bu bakımdan, Sevgili Peygamberimizin Yaradan'ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandilinin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Miraç Kandilinin ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum.
 
 
  Saygılarımla,
      İsa GÖK
  Genel Başkan